kancelaria

Szukasz adwokata? Dowiesz się, jak znaleźć dobrego

Wybór kancelarii prawnej to poważny dylemat, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę w trakcie poszukiwań. Przede wszystkim należy zacząć od podziału kancelarii prawnych – poniżej szczegóły.
Formalności
Prawników oraz kancelarii o różnych profilach jest dużo niemal w każdym mieście – warto jednak wiedzieć, że mogą one się znacznie różnić. Prowadzą oni działalność w formie kancelarii adwokacko-radcowskich, kancelarii radcy prawnego lub adwokata.
Mimo że adwokat oraz radca prawny nie mogą prowadzić firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, są i takie podmioty. Nie są to jednak spółki radcowskie ani adwokackie.

Usługi prawnicze dla przedsiębiorców
Część kancelarii zajmuje się sprawami związanymi z obsługą prawną firm – jest to między innymi pomoc związana z przygotowaniem umów, reprezentowaniem firmy w sądzie, udział w negocjacjach czy mediacjach itd. To wygodne rozwiązanie polega zwykle na płaceniu comiesięcznej składki za dany pakiet usług. Są też kancelarie specjalizujące się w prawie spółek handlowych gwarantujące pomoc prawną w konkretnym zakresie.

Wybór specjalizacji
Samodzielna praktyka nie musi być złym wyborem, ale najczęściej – głównie w dużych miastach – firmy są obsługiwane przez duże kancelarie specjalizujące się w wybranych zagadnieniach. Każda dziedzina ma swoją specyfikę, dlaczego najważniejsze jest zgromadzone w tym zakresie doświadczenie pracowników zatrudnionych w danej kancelarii.

Jednym z kryteriów wyboru powinna być specjalizacja pracujących w danej kancelarii prawników. Nigdy jedna osoba nie posiądzie wiedzy ani doświadczenia w każdej dziedzinie prawa, a zatem dobrym wyborem będzie kancelaria zapewniająca w pełni wykwalifikowany zespół doświadczonych prawników, którzy sprawdzają się w konkretnej specjalizacji. Doświadczenie to gwarancja profesjonalizmu i zaangażowania w powierzoną kancelarii sprawę.

Lena.k, f: 7515461 / pixabay