Konto oszczędnościowe dla dziecka – czy warto?

Jeśli zależy Ci na przyszłości dziecka i chcesz o nią zadbać, zacznij już teraz. Warto pomyśleć o bezpieczeństwie finansowym jak najwcześniej. Najprostszym sposobem będzie założenie mu konta w banku.

Oferta banków jest naprawdę szeroka, a wybrane konta atrakcyjne – warto porównać wybrane z nich i założyć dziecku konto. Nie tylko zadbasz o jego bezpieczeństwo finansowe, ale też nauczysz zarządzać pieniędzmi i je szanować.

Aby zagwarantować i ułatwić dziecku lepszy start, pomyśl, co możesz zrobić. Nie uchronisz go przed trudami życia, ale możesz nauczyć gospodarowania pieniędzmi. Jednym z rozwiązań jest właśnie tzw. konto oszczędnościowe dla dziecka, które w swej ofercie ma coraz więcej banków. Wiele z nich jest naprawdę godnych uwagi – co ważne, rodzic może czuwać nad poczynaniami swej pociechy.

Można znaleźć np. takie konto, gdzie przez pierwsze cztery miesiące mamy atrakcyjne oprocentowanie 2,50% w skali roku. Potem obowiązuje już standardowe. Konto można zwykle zasilać wtedy, kiedy się chce – nie ma tu warunków. Ponadto za otwarcie konta dla najmłodszych większość banków nie pobiera opłaty.

Posiadanie konta nauczy dziecko oszczędzania. Oferowane jest zwykle dla osób w wieku do 18 lat, ale dziecko otrzymuje prawo zarządzania swoimi pieniędzmi dopiero od 13. roku życia. Rodzice zaś dzięki specjalnym aplikacjom mogą czuwać nad poczynaniami dziecka i bezpieczeństwem środków.