Jak rodzic może zadbać o przyszłość finansową dziecka?

Dla rodziców zapewnienie dziecku bezpieczeństwa finansowego to priorytet. Nic dziwnego, że w ofercie banków znajdziemy coraz więcej produktów im adresowanych. Jakie warte są uwagi? Podpowiadamy poniżej.

Wiele produktów bankowych może rodzicom ułatwić oszczędzanie i zarządzanie domowym budżetem. Są też takie, które pomogą zadbać o finanse dziecka. Warto jak najwcześniej o to zadbać, planować wydatki i nauczyć się zarządzać finansami.

Wielu rodziców odkłada środki dla dziecka na przyszłość – np. na studia lub mieszkanie. Myślimy na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat do przodu, gdyż każdego roku uda się coś zaoszczędzić bez obciążania domowego budżetu.

Można zdecydować się m.in. na konto oszczędnościowe dla dziecka. Banki oferują atrakcyjne oprocentowanie, nie pobierają opłaty za otwarcie konta, przelewy na terenie Polski czy wypłaty z bankomatu. To również świetny wstęp do nauki oszczędzania i zarządzania finansami.

Lokata to kolejna warta uwagi rzecz. Oprocentowanie mniej zachęca niż kilka lat temu, ale wciąż lokaty są popularne. Zysk będzie i tak większy niż na koncie oszczędnościowym. Zwróćmy też uwagę na polisę posagową, nowość w ofercie banków. Dzięki niej można zaoszczędzić i zapewnić dziecku finansowe bezpieczeństwo. Rodzice regularnie opłacają składki, ale także mogą decydować, w jaki sposób pomnażać kapitał. Trzeba jednak wiedzieć, że zarabia nieduża część środków, a umowa jest zwykle długoterminowa.